Madagaskar z Tsingy de Bemaraha i Morondava prywatnym samolotem

Szczegółowy program wyjazdu:

26 kwietnia 2020, sobota, przylot do Antananarivo.
Lądowanie w stolicy i przejazd do hotelu.

27 kwietnia 2020, niedziela, Antananarivo – Perinet
Spacer po centrum Antananarivo połączony ze zwiedzaniem niewielkiego, prywatnego muzeum oraz z wizytą przy pomniku
Augusta Beniowskiego. Przejazd ze stolicy w okolice Perinet. Na trasie interesujące, górskie widoki, tarasowe ryżowiska, tradycyjne, miejscowe rzemiosła. W okolicach miasta Moramanga zwiedzanie prywatnego parku który każdego oszołomi najróżniejszymi gatunkami gekonów, kameleonów i innych zwierząt Czerwonej Wyspy. Przygotujcie dużo miejsca na kartach pamięci! To spotkanie z najbliższej odległości z niesamowitą przyrodą, okazja do zobaczenia, jak wypoczywa gekon i jak poluje kameleon.
Nocleg w okolicach parku Analamazoatra, zwiedzanie samego parku po noclegu.

28 kwietnia 2020, poniedziałek, Perinet – Ankanin’ny Nofy
Rezerwat Analamazoatra to doskonałe miejsce do obserwacji przyrody oraz wielka okazja na spotkanie endemicznych gatunków fauny Madagaskaru. Rezerwat słynie nie tylko z gekonów i kameleonów, z którymi pierwszy raz spotkaliśmy się wczoraj. W Analamazoatra tropimy przedstawicieli indri-indri. To największe, pokryte czarną, połyskującą sierścią lemury o szmaragdowych oczach. Żyje ich tutaj ponad 50 osobników.
Przejazd do Ankanin’ny Nofy. Fascynujące zakamarki tropikalnego lasu, czyste, słodkowodne kąpielisko! Miejsce to jest bardzo odseparowane od cywilizacji.
Nocleg w jednym z hoteli w zatoce Ankanin’ny Nofy (bungalowy). Po trudach przejazdu możecie odpocząć na tarasie, i cieszyć się przyrodą wyspy. W Ankanin’ny Nofy spędzicie trzy noce.

29 kwietnia 2020, wtorek, Ankanin’ny Nofy
Dziś jest dla Was czas relaksu i kolejnych spotkań z miejscową przyrodą. Nieopodal waszych bungalowów czeka na was 50 hektarów
tropikalnego lasu z niezliczoną ilością lemurów! Gatunki dzienne zostaną przez was dokładnie obfotografowane z najbliższej odległości. Dziś poznacie z najbliższej odległości lemury, przy odrobinie cierpliwości będą one wam delikatnie jadły z ręki – podobnie jak Waszej przewodniczce Kasi. Po południu jest czas zarówno na odpoczynek, jak i na interesujące wycieczki. Wieczorem okazja na niesamowite przeżycie! Zabieramy Was w jedyne miejsce na Madagaskarze, gdzie macie ogromną szansę spojrzeć oko w oko lemurowi aye-aye. To niezwykle rzadki i płochliwy, nocny gatunek lemura o strasznej fizjonomii, często określany mianem najbrzydszego zwierzęcia świata. W żaden sposób zwierzak ten nie jest w stanie zagrozić człowiekowi, ma jednak na tyle przerażający i osobliwy wygląd, że według malgaskich przypowieści i legend – należałoby się go bać. Lemur aye-aye wykształcił jeden, nieproporcjonalnie długi, bardzo cienki palec, którym wydłubuje z wnętrza drzew niewielkie larwy.

30 kwietnia 2020, środa, Ankanin’ny Nofy
Kolejny dzień relaksu i przygody. Dzięki temu, że macie okazję spędzić tutaj trzy noce, poznacie z bliska najróżniejsze gatunki lemurów. Nie ma drugiego miejsca na Madagaskarze, gdzie macie też możliwość zrobienia tak unikalnych ujęć tych zwierząt, jak w Ankanin’ny Nofy. Wybierzemy się również na wycieczkę łodzią na wybrzeże oceanu, do wioski rybackiej. Popłyniemy malowniczą trasą przez laguny Pangalanes. Wycieczkę do wioski można zorganizować o świcie. W tym czasie prawie codziennie na burzliwy ocean wypływają rybacy. Ich łodzie to dłubanki. Spektakl, jaki macie okazję tutaj zobaczyć, to niewiarygodna walka rybaków z oceanem. To jedno z najbardziej fascynujących widowisk, jakie można zobaczyć na Madagaskarze!

1 maja 2020, czwartek, Ankanin’ny Nofy – Tamatave
Transfer łodzią do Tamatave, po czym przejazd do parku Ivoloina. To duży kompleks leśny poprzecinany urokliwymi ścieżkami, znajdziecie tu również jeziora, ciekawe elementy małej architektury na nich. Oprócz wędrówki po lesie w poszukiwaniu okazów endemicznej przyrody, będzie też okazja do kąpieli. Na nocleg wracamy do Tamatave (około 20 km od parku). Wieczorem wizyta w wyjątkowej i oryginalnej restauracji należącej do kolekcjonerów wystawianych w niej kamieni szlachetnych i półszlachetnych, z których słynie Madagaskar. Restauracja jest otwierana wyłącznie dla zapowiedzianych grup, serwuje doskonałe ryby i owoce morze. Wizyta tutaj to niewątpliwie przeżycie kulinarne i estetyczne.

2 maja 20120, sobota – Tamatave – Mantasoa
Przejazd ze zwiedzaniem atrakcji na trasie. Udajemy się z wybrzeża Oceanu Indyjskiego w góry, krajobrazy na trasie są więc bardzo urozmaicone. Po drodze macie okazję na zakup świeżych owoców tropikalnych.

3 maja 2020, niedziela – Mantasoa
Dwie noce spędzimy w okolicach jeziora Mantasoa. Dziś po śniadaniu wycieczka łodzią na wyspę zamieszkałą przez lemury. Warto poświęcić tutaj też czas na relaks w ogrodzie, by podziwiać nie tylko roślinność, ale też kolekcję minerałów zebraną przez właścicieli hotelu. Madagaskar to prawdziwe eldorado dla miłośników minerałów!
Podczas wycieczki na Czerwoną Wyspę zaznajomicie się z dobrze wpadającą w ucho, miejscową muzyką. Dziś do hotelu przyjedzie specjalnie z myślą o występie dla Was wyjątkowy muzyk. Zapowiada się długi i niecodzienny wieczór!

4 maja 2020, poniedziałek – Mantasoa – Antananarivo
Po śniadaniu przejazd do stolicy. Nocleg w hotelu bardzo blisko lotniska, dzięki czemu rano sprawnie dotrzemy do samolotu.

5 maja 2020, wtorek –Antananarivo –Bekopaka – Morondava
Przelot specjalnie wynajętym samolotem na trasie Antananarivo – Bekopaka. Lądowanie na prywatnym pasie startowym należącym do lokalnej linii lotniczej. Ze względu na brak możliwości tankowania paliwa w Bekopaka ograniczenia ilości bagażu osobistego (bagaż główny pozostaje zdeponowany w stolicy).
Przelot do Bekopaka pozwala na zwiedzenie unikalnych formacji skalnych Tsingy de Bemaraha bez konieczności pokonywania autami terenowymi niezwykle karkołomnej trasy wiodącej przez odludne tereny wyspy. Przejazd do Tsingy z Antananarivo zajmuje trzy dni i jest bardzo męczący. Przelot bezpośrednio do Tsingy samolotem sprawdzonej wielokrotnie linii lotniczej to wielka oszczędność czasu. Zamiast pokonywać setki kilometrów przez relatywnie monotonne tereny warto przeznaczyć zaoszczędzony czas na zwiedzanie.
Przejazd samochodami terenowymi z pasa startowego do unikalnych formacji skalnych Tsingy de Bemaraha. Wielkie Tsingy to bardzo spektakularne formacje skalne robiące na odwiedzających przeogromne wrażenie. To największy park narodowy wyspy, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Czekają na Was tutaj wędrówki skalnymi labiryntami, które w porze deszczowej są zalewane i całkowicie niedostępne. Z platform widokowych roztaczają się
zapierające dech w piersiach widoki na wapienne iglice o fantazyjnych kształtach. Dla wielu dużym przeżyciem jest też pokonywanie wiszących mostów. Dopełnieniem unikalności tego parku jest też endemiczna flora porastająca iglice, zagłębienia terenu oraz jaskinie znajdujące się u podstawy iglic.
Po zwiedzeniu Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha powrót samochodami terenowymi do pasa startowego i przelot na trasie Bekopaka – Morondava.
Udajemy się do hotelu z bardzo smaczną kuchnią. Będziecie mieli okazję zamówić między innymi świeże ryby i owoce morza. Jutro hotel będzie naszą bazą wypadową w okolice Morondava. Spędzimy tutaj dwie noce. Odwiedzimy nie tylko Aleję Baobabów, ale też lasy baobabowe oraz splecione ze sobą „zakochane baobaby”…

6 maja 20120, środa – Morondava
Po śniadaniu przejazd do Morondava, możliwość kąpieli w oceanie oraz odwiedzenia miejscowego, tradycyjnego targu. Później przejazd około dwóch godzin na północ do najpotężniejszego w tej części kraju, świętego baobaba. Po drodze mijamy interesujące okazy tych drzew, przy których zatrzymujemy się w powrotnej drodze na południe. Warunki do fotografowania są wówczas korzystniejsze. Na długie lata zapadną Wam w pamięci: święty baobab, zakochane, splecione ze sobą, sędziwe baobaby oraz oczywiście marzenie każdego podróżnika, czyli Aleja Baobabów o zachodzie słońca.
Chętni mogą zaopatrzyć się w unikalne, włochate, pokryte jakby futerkiem owoce baobabu i skosztować ich na miejscu, w Alei. Owoce baobabu zawierają potężną dawkę witaminy C. Na nocleg wracamy do hotelu w Morondava.

7 maja 2020, czwartek – Morondava – Antananarivo
Przelot na trasie Morondava – Antananarivo. Po wylądowaniu w stolicy mamy czas na zakupy ostatnich, bardzo oryginalnych pamiątek z Czerwonej Wyspy. Wylot 08 maja po północy, wyjazd na lotnisko około godziny 22:00.
Bez względu na porę lotu do Europy korzystacie z prostego pokoju hotelowego tuż przy lotnisku, by móc się wygodnie spakować i odświeżyć. Miłego lotu i do zobaczenia!

8 maja 2020, piątek –Antananarivo wylot.
Wylot do Warszawy.

UWAGA: W miejscach, gdzie przebywamy więcej niż jedną noc kolejność wycieczek może ulec zmianie.

Cena 2.600 EUR od osoby obejmuje:
Transport:

Wynajęte samochody. Kierują doświadczeni kierowcy, z którymi współpracuję od lat.
Przejazdy innymi środkami transportu, między innymi łodziami motorowymi.
Trzy przeloty samolotem na trasie Antananarivo – Tsingy de Bemaraha, Tsingy de Bemaraha – Morondava, Morondava – Antananarivo.

Na trasie zwiedzania noclegi wyłącznie w sprawdzonych hotelach.

Wyżywienie: śniadania (wykupione w hotelach, najczęściej w stylu francuskim), obiady (danie główne w restauracji bądź w innej formie, np. piknik w trakcie zwiedzania Tsingy de Bemaraha). Kolacja (danie główne). Zawsze wybór z kilku wyselekcjonowanych, sprawdzonych dań.

Ubezpieczenie NW i KL, opieka polskojęzycznego pilota, wiza madagaskarska (na lotnisku w Antananarivo).

Wszystkie wstępy wraz z opłatami za lokalnych przewodników.

Cena nie obejmuje:
Przelotu na Madagaskar.

Wyżywienia poza wyżej wymienionym oraz napoi.

Atrakcji, które nie są zawarte w opisie.

Własnych wydatków.

Napiwków (max 20 EUR/uczestnik).

Uwagi:
Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.
Przewidywana liczba uczestników: min. 8 – max. 16 osób.
Terminy jak na podstronie „wyprawy” oraz na zapytanie.
Wszelkie informacje:
Tel. 0048 792 345 115 lub 00261 34 99 75 303