Jaka jest pogoda na Madagaskarze.

Madagaskar klimat. Na Madagaskarze są dwie pory roku: lato i zima. Pogoda na Madagaskarze jest przede wszystkim zróżnicowana, wybrzeże jest cieplejsze niż wyżyna czy tereny górskie. Zima jest chłodniejsza i sucha, trwa od kwietnia do października. To najlepsza pora na odwiedzenie wyspy. Zimą temperatury oscylują pomiędzy 20 a 30 stopniami, przy czym klimat wyspy jest bardzo zróżnicowany, bo jest górzysta. Zimą, jak na zdjęciu poniżej, Malgasz często bywa zaopatrzony w czapkę. Począwszy od października temperatury wzrastają, pod koniec listopada pojawiają się pierwsze oznaki pory deszczowej.

Madagaskar, klimat jaki tam panuje.

W porze deszczowej jak najbardziej można odwiedzać Czerwoną Wyspę, nie należy nastawiać się jednak na trekkingi, ani częste zbaczanie z dróg asfaltowych.. Wyspa mieni się w tej porze roku niesamowitymi barwami a innych białych twarzy prawie się nie spotyka. Organizowałem już wyprawy w porze deszczowej, logistycznie były bardzo skomplikowane. Najważniejsze jednak, że uczestnicy wracali do Europy w takich samych humorach, jak ci, którzy podróżowali w porze suchej… zauroczeni Madagaskarem.

Malgasze uwielbiają słuchać o tym, że u nas pory roku są aż cztery, a latem może być pora deszczowa lub upały. Dziwi ich zmienność naszego klimatu. Pogoda na Madagaskarze jest zdecydowanie bardziej przewidywalna od tej u nas. Poza największymi miastami miejscowi nie mają dostępu do mediów, a szkoła uczy tylko absolutnych podstaw. Stąd ich zainteresowanie każdą informacją z zewnątrz, każdym zdjęciem, każdym przekazem. Są dokładnie tak ciekawi wszystkiego, jak my w Europie jesteśmy zmęczeni natłokiem informacji.