Trzy wspaniałe, urozmaicone tygodnie na Madagaskarze zakończone wspaniałym relaksem na łodzi i bezkresnymi piaszczystymi plażami, do których nie dotarła jeszcze wieść o turystyce. Optymalna komunikacja pozwoli Ci w relatywnie krótkim czasie poznać wszystko to, co na Madagaskarze zachwyca. Zwierzęta i rośliny w parkach narodowych, Madagaskar z okien auta, pociągu i z perspektywy zwykłego Malgasza.

Orientacyjny termin 2014:

24 kwietnia – 15 maja 2014.

 

Wyprawę rozpoczynamy na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, gdzie pierwszego wieczora czeka na nas stolik w najbardziej niesamowitej nadmorskiej restauracji na wyspie. Już drugiego dnia ruszamy z przygodą. Tego dnia widzimy się po raz pierwszy z lemurami i pozostałą menażerią Madagaskaru.

Trekking na pełnej tradycyjnych wiosek trasie, której oprócz moich Gości nie przemierzają żadni biali ludzie, jest w następnych dniach unikalną okazja do poznania takiego oblicza kraju, który pozwoli Wam zrozumieć Wyspę, jej świat przyrody i świat niewiarygodnych dla nas obrzędów i tradycji.

Po trekkingu mamy czas na zrelaksowanie się w stolicy, poznanie uroków tego tylko pozornie niepozornego miasta. Antananarivo to mieszanka nowoczesności i średniowiecza, o jaką trudno w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Madagaskar to kraj kontrastów, życie na wsi i życie w mieście dzieli tu cała epoka.

Kolejne dni wiodą od przygody do przygody w kraju pogodnych ludzi, egzotyki, endemicznych zwierząt i roślin, wierzeń, które są tu elementem codzienności, a dla Europejczyka wydawać się mogą całkowitą fikcją. Czy to śledzenie śladów Polski na tej odległej wyspie, czy to jazda autem, pociągiem, rikszą, czy też wozem zaprzężonym w zebu, parki narodowe i wędrówka po monumentalnych górach z dala od głównych traktów; każdy dzień przynosi ogrom urozmaiconych wrażeń.

Wyprawę kończymy rejsem po Pangalanes. Rejs to niespełna trzy dni plaż, wiosek rybackich, śladów po czasach, gdy okolice te były ostoją piratów. Rejs to też kolejna zagadka wyspy. Nikt nie wie jak, kiedy i skąd trafił do jednej z nadmorskich osad kamienny posąg słonia, obiekt kultu plemienia Antambahoaka.

Madagaskar od M do R to cała fascynacja Czerwoną Wyspą zbudowana z najróżniejszych atrakcji. Na tej trzytygodniowej wyprawie zobaczycie i przeżyjecie to, na co zasadniczo trzy tygodnie nie powinny wystarczyć. Nie ma tu jednak pustych przebiegów, cały czas stykamy się z najróżniejszymi, niepodobnymi do siebie twarzami Madagaskaru.

szczegóły, ceny

 

opinie