Autorskie wyprawy na Madagaskar.

Po długiej przerwie spowodowanej przez pandemię, świat wraca do normy. Madagaskar także. Na wjeździe nadal obowiązują testy covidowe i nie zanosi się na to, żeby miały szybko zniknąć. Pora jednak na powrót wypraw na Czerwoną Wyspę. Po pandemii jakość moich wycieczek nie może spaść. Chcę też, by goście na moich kolejnych wyjazdach poznawali całą różnorodność Madagaskaru, który oferuje dużo więcej niż tylko parki narodowe. W roku 2023 zostaną przeprowadzone te wyjazdy, które zostały odwołane z wiadomych powodów. W razie, gdyby zwolniły się pojedyncze miejsca na takie wyjazdy, będę o tym informował. Otwarty dla wszystkich chętnych program wyjazdów pojawi się na stronie www w lutym 2023 i będzie obejmował wyprawy na 2024 rok.

Na Madagaskarze wiele się zmieniło

Jak prawie na całym świecie, na Madagaskarze wiele się zmieniło. Zbyt wiele, bym gotów był w ekspresowym tempie wskrzesić wyprawy na wyspę. Szybciej znaczyłoby: gorzej. W celu profesjonalnego przygotowania wyprawy, trzeba osobiście przejechać określone odcinki dróg, odwiedzić hotele i restauracje. Wiele restauracji przestało istnieć, szefowie wielu kuchni musieli zmienić zawód.

Jakość jedzenia na moich wyprawach? Zero kompromisów!

Jedzenie na moich wyprawach od zawsze podlega zasadzie: nic nie ma prawa być tu przypadkowe! Aspekt kulinarny ma pozostć uczestnikom w pamięci jako coś wyjątkowego. Nie zaprowadzę grupy do restauracji tylko z tego powodu, że ktoś ją poleca. Wykluczone! Wszystkie takie miejsca są przeze mnie przed wyprawą gruntownie sprawdzane, muszę mieć zdalny kontakt z kuchnią (np znać numer telefonu kogoś z kuchni), by móc dopytać przed przyjazdem, czy pescoweganin na pewno będzie zadowolony z posiłku. To samo dotyczy hoteli. Część z nich podupadła z powodu braku turystów i będę z nich rezygnował na rzecz innych. Stan wielu dróg też się pogorszył.

Pora odkurzyć ukochane szlaki.

Paliwo podrożało dokładnie o 50%, inne towary i usługi podrożały nawet bardziej. By profesjonalnie powrócić z ofertą autorskich wypraw, potrzeba dużo czasu i zaangażowania. Potrzeba wielu podróży po wyspie, choćby po to, by odkurzyć lokalne kontakty. Wiele razy moje wieloletnie przyjaźnie z Malgaszami pozwoliły moim grupom wziąć udział w lokalnych obrzędach czy świętach. „Nie zwalę się na głowę ” tym wyjątkowym ludziom wraz z grupą, jeżeli wcześniej nie pokażę im moim prywatnym przybyciem, że są dla mnie rzeczywiście ważni… Na to potrzeba czasu i pieniędzy, by ruszyć moim motorem i odkurzyć ukochane szlaki.

Wyprawy 2024 odbędą się „jak w dawnych czasach”. Tego planu się trzymamy!

Na wyprawie najważniejsze jest to, aby było bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wyprawy na 2024 rok odbędą się „jak w dawnych czasach”. Terminarz jest w trakcie przygotowań. Oczywiście osoby czy grupy przyjaciół zdecydowane na wyjazd na wyspę mogą już jak najbardziej rozmawiać o planowanych terminach etc.