Kultowy już Festiwal „Włóczykij” w Gryfinie startuje 21 lutego i potrwa do 3 marca 2013. Na włóczykijowych scenach przecinać się będą szlaki reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów, w sumie około 120 prelegentów i mnóstwo imprez towarzyszących. Kultowy już Festiwal „Włóczykij” w Gryfinie startuje 21 lutego i potrwa do 3 marca 2013. Na włóczykijowych scenach przecinać się będą szlaki reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów, w sumie około 120 prelegentów i mnóstwo imprez towarzyszących.

Na otwarciu: „Dziki Madagaskar”.

Krótko o wyprawie:

Arek Ziemba i Zbigniew Sas powrócili z kolejnej wyprawy na Madagaskar. Pod koniec XIX w. angielski badacz L.H.Ransome podjął próbę zbadania kompletnego biegu rzeki Antanambalana. Nie dokonał tego, bo przeszkodą okazały się ukryte w górzystej dżungli wodospady. Arek i Zbyszek wnikliwie zajęli się przygotowaniem ataku na rzekę. Studiowali mapy, zdjęcia satelitarne, trenowali elementy wspinaczki. Czytaj dalej…

Link do prezentacji „Dziki Madagaskar” na „Włóczykiju”. Czwartek 21.02.2013godz. 20:30 – Gryfiński Dom Kultury.

Pokaz na otwarcie albo już jest wyprzedany, albo będzie wyprzedany lada chwila. Dlatego dodatkowy seans „Dzikiego Madagaskaru” w niedzielę 24.02.2013 w Klubie Festiwalowym Włóczykija o godz. 16:00.  Przybywajcie, będzie pachniało dżunglą, rzeźnicką, dziewiczą dżunglą, krokodylami i pieczonym jeżem!