20 kwietnia 2013- warsztaty ceramiczne inspirowane sztuką Madagaskaru w MadeByYou sam pomaluj ceramikę / Warszawa20 kwietnia 2013 – warszaty ceramiczne inspirowane sztuką Madagaskaru w MadeByYou sam pomaluj ceramikę.

W Warszawie w świetnie położonej w centrum miasta przy ulicy Górskiego 6 warsztatowni ceramiczno – malarskiej odbył się kolorowy projekt madagaskarski.

Były pokazy, w czasie których zaprezentowałem nie tylko samą fascynującą wyspę. Uczestnicy malowali po pokazach ceramikę, a ich malowanie inspirowane było sztuką i kulturą Madagaskaru. Był więc pokaz masondroany, czyli dotyczący barwnego malgaskiego makijażu, były niesamowicie barwne lamba, czyli tkaniny, w które owijają się na co dzień Malgasze. Każdy z uczestników zbadał też akandro, czyli koszule utkane z pietyzmem przez Malgaszki z pelmienia Betsileo. Do tkania używa się włókien palmy o nazwie rafia, a jedynym „urządzeniem”, którym Malgaszki wspomagają się przy produkcji jest… łyżka.

Niektórzy akandro też przymierzali. Tak im się letnie malgaskie koszulki podobały, że nie chcieli ich zdjąć i musiałem obiecać, że następnym razem przywiozę z Madagaskaru większą ilość tych… ubrań. Import malgaskich akandro na pewno nie będzie konkurował z importem chińskich t’shirtów czy dawnego importu tureckich kożuchów… zbyt oryginalne są te wdzianka z Madagaskaru.

W czasie malowania była długa i pasjonująca runda pytań i rozmów stolikowych. Klimat miejsca wspaniały, doskonały na relaks i godny polecenia. Szefowa, Pani Asia, ma w ofercie setki wzorów ceramiki i każdy wybierze tu coś oryginalnego dla siebie.

http://www.madebyyou.pl/