Od czego zacząć? Są dwie możłiwości. Czytać, wertować programy, a pytania zadawać mi dopiero później. Wygodniej: skontakować się ze mną i wypytać dokładnie, co bym polecił. Zapytam wtedy o podstawowe sprawy, czyli czy ktoś lubi np. piesze wędrówki czy też nie, gdzie mu się szczególnie podobało etc, żeby…

Wycieczka na Madagaskar – FAQ. Warto przeczytać.

Od czego zacząć?

Są dwie możłiwości. Czytać, wertować programy, a pytania zadawać mi dopiero później. Wygodniej: skontakować się ze mną i wypytać dokładnie, co bym polecił, przedstawić oczekiwania. Zapytam wtedy o podstawowe sprawy, czyli czy ktoś lubi np. piesze wędrówki czy też nie, gdzie mu się szczególnie podobało etc, żeby móc polecić taki program, który odpowiada danym oczekiwaniom.

Czy jest grupa, czy można planować urlop?

Traktuję Was poważnie, planujecie przecież urlop! Jeżeli grupa jest potwierdzona, to znaczy że nie będzie niespodzianki. Raz potwierdzona przeze mnie grupa NIGDY nie zostanie odwołana!

Przypadki, o jakich czasem słyszę: „było potwierdzone, a potem odwołali” – u mnie nie występują! Jeżeli wyjazd jest potwierdzony, to możesz już planować urlop! Hasło „wyjazd jest potwierdzony” jest u mnie nieodwołalne! Słowo lemura!

Gdzie zaczyna się wycieczka?

Program rozpoczynamy na lotnisku na Madagaskarze (najczęściej w stolicy) i tam też kończymy. Jestem pomocny przy wskazaniu i zakupie najkorzystniejszych połączeń lotniczych między Europą a Madagaskarem.

Co zawiera cena, czy są wycieczki fakultatywne?

NIE ma tzw fakultetów, bo po to leci się przez pół świata, żeby zwiedzić, zobaczyć i przeżyć przygodę. Pełen program zwiedzania jest ujęty w cenie, nie ma żadnych ukrytych opłat. W cenie nie są ujęte posiłki w trakcie zwiedzania w miastach. W czasie pieszych wędrówek czy rejsów, czyli tam, gdzie nie ma restauracji, posiłki są ujęte w cenie.

Czy osoby jadące w pojedynkę muszą dopłacić za jedynkę?

Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby ktoś dopłacał do pokoju 1-osobowego. Dużo osób jeździ w pojedynkę i nie ma problemu, aby dostali wraz z kimś z grupy pokój z dwoma osobnymi łóżkami. Gdy ktoś nie ma nikogo do pary, to znam miejscowych hotelarzy na tyle dobrze, że przy rezerwacji grupowej przymykają oko na jedną jedynkę. Jeżeli ktoś od początku życzy sobie jedynki, to też jest proste do załatwienia i nie rujnujące portfela.

Co muszę wiedzieć przed wyjazdem?

Moja w tym głowa, żeby jak najdokładniej poinformować Ciebie o tym, co musisz wiedzieć przed wyjazdem, jak się spakować, o czym pamiętać, co jest ważne. O indywidualnych preferencjach dotyczących podróżowania rozmawiamy na etapie rezerwacji. Zależy mi na tym, żeby każdy uczestnik brał udział w takim programie, jaki mu będzie najbardziej odpowiadał. Jeżeli coś specjalnego Cię interesuje, powiedz o tym na początku wycieczki, a nie na końcu.

Jak jest rozwiązana sprawa jedzenia?

Śniadania – indywidualnie w hotelu albo na mieście, jak kto lubi. Obiady – razem podczas zwiedzania. Kolacje – także najczęściej razem. Przy kolacji przekazuję informacje dotyczące kolejnego dnia wycieczki. Znając lokale staram się polecić to, co przypadnie do gustu uczestnikom. Warto też w określonych miejscach spróbować lokalnych przysmaków, a przy tym poznać zwyczaje miejscowych, wszak kuchnia to ważny element kultury. Same restauracje są na Madagaskarze często niejako punktem zwiedzania. Przykład to niezwykła restauracja na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego prowadzona przez znanego kolekcjonera minerałów.

Czy są szczególne wymagania kondycyjne? Do kogo skierowane są wycieczki?

Nie jest potrzebna specjalna kondycja czy doświadczenie w cięższych wędrówkach. Mamy tu do czynienia z wycieczkami objazdowymi. Jeżeli program zawiera trudny trekking, to jest to zaznaczone. W przypadku takiego trekkingu rozmawiamy dokładnie o tym, czy uczestnik życzy sobie takiej wędrówki w programie, jak wyglądają realia na trasie etc…

Na wycieczki ze mną jeżdżą najczęściej osoby w wieku od 30 do 65 lat. Od kondycji dużo ważniejsza jest chęć poznania świata, otwartość, dobry humor i chęć przeżycia niezapomnianej przygody wśród podobnie usposobionych.

Jak wygląda sprawa szczepień?

Przy wyjazdach na Madagaskar Wojskowy Instytut Medyczny zaleca następujące szczepienia: polio, błonica, tężec, polio, nagminne zapalenie przyusznic, różyczka, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, wścieklizna. Madagaskar jest rejonem występowania malarii.

Mieszkam w Polsce i na Madagaskarze, mam rodzinę. Lubię przygodę, ale jestem też poważnym człowiekiem. Wycieczki, które znajdziecie na tej stronie, są prowadzone w sposób bardzo bezpieczny. Znam kraj, znam język malgaski, doskonale odnajduję się w miejscowych realiach. Jeżeli w danym miejscu musicie o czymś pamiętać, to Was o tym poinformuję, choćby o lokalnych fady (zakazach w rodzaju tabu). Swobodnie poznacie ze mną wszystko to, co tylko jest możliwe do zobaczenia. Ja zajmuję się też na miejscu szczegółami, na które szkoda tutaj na Wyspie Waszego czasu. Przylatujecie tu po to, by korzystać z uroków Madagaskaru, by poznać fascynujące miejsce w sposób nietuzinkowy, czując się tu od początku jak gość, a nie jak turysta.