Zorganizowanie wspaniałej wyprawy na Madagaskar w porze deszczowej to nawet dla Ziemby wielkie wyzwanie. Goście, którzy o tej porze roku byli ze mną na Czerwonej Wyspie nie zamieniliby tej wyprawy na żadną inną w  łatwiejszej przecież porze suchej. Madagaskar o tej porze roku dosłownie eksploduje kolorami!

Termin: 28 styczeń – 12 luty 2018.

Zorganizowanie wspaniałej wyprawy na Madagaskar w porze deszczowej to nawet dla Ziemby spore wyzwanie. Goście, którzy o tej porze roku byli ze mną na Czerwonej Wyspie nie zamieniliby tej wyprawy na żadną inną w  łatwiejszej przecież porze suchej. Madagaskar o tej porze roku dosłownie eksploduje kolorami!

Deszcze, które nawiedzają od listopada do marca wyspę niewątpliwie utrudniają logistykę wypraw. Madagaskar jest niezwykle górzysty, ukształtowanie terenu jest bardzo nieregularne. Przy wybrzeżu Oceanu Indyjskiego masywy górskie wznoszą się bardzo stromo. W miarę zbliżania się do zachodniego wybrzeża góry opadają łagodniej. Wnętrze wyspy to częściowo wyżyny, częściowo nieregularnie rozłożone masywy górskie. Klimat jest oczywiście wszędzie odmienny.

Planując i prowadząc wyprawę trzeba mieć na uwadze, że na niektórych terenach ulewne deszcze padają najczęściej w nocy, na innych terenach zdarzają się jeden lub dwa krótkie, ulewne deszcze w ciągu dnia, po których najczęściej zaraz wychodzi słońce. Kolory, jakie widzi się w tym czasie na Czerwonej Wyspie są niepowtarzalne. Pora deszczowa to nie tylko kolory, to też barwne prace polowe, zbiory tego, co daje natura, więc też wytężony czas pracy dla wytwórców egzotycznego rękodzieła. To też oczywiście czas owoców, z których wiele nie ma nawet polskich nazw.

O tej porze roku nie należy nastawiać się na piesze wędrówki czy pokonywanie trudnych tras samochodami terenowymi. Drogi nieutwardzone są często przejezdne wyłącznie w porze suchej. Te drogi gruntowe, które można w pokonać w porze deszczowej, też niekoniecznie muszą być akurat przejezdne. Pod względem organizacyjnym trzeba więc mieć w tym czasie zawsze plan B, potrafić korzystać z alternatywnych atrakcji. Krótko mówiąc, o tej porze roku wędrówki po górach lepiej zamienić na korzystanie z rzadko, ale dostępnych na wyspie luksusów. Dzień odpoczynku na plaży, góra krewetek w nadmorskiej restauracji i niepowtarzalne barwy Wyspy mają swój niewątpliwy urok.

szczegóły, ceny